Ahşap Merdiven Özellikleri

0 Comments

Ahşap merdivenler oldukça güçlü ve güvenilir merdivenlerdir. Son derece sağlam ve dayanıklıdırlar. Özellikle deprem gibi doğal afetlerde, en çok dayanıklılık gösteren merdiven çeşitleri arasındadır. Ayrıca ahşap malzemeler ev içerisindeki ısı dengesini korumakla birlikte yalıtım yapmaktadır. Ev içerisindeki ahşap merdivene uygun model olarak parke ve küpeşte ile hoş bir hava katılabilir.
Ahşap merdiven yapılabilmesi için bu işin eğitimini almış, bu konu hakkında donanımlı kişiler tercih edilmelidir. Mekâna sıfırdan bir ahşap merdiven yapılacaksa eğer ölçüler alındıktan sonra ne model merdiven yapılacağı seçilmeli basamak sayısı ahşa rengi küpeşte modeli kararlaştırılmalı. Basamak ölçüleri ortalama bir insanın adım ölçülerine uygun şekilde yapılmalıdır. Mekânın boşluğuna göre uygun model merdiven yapılmalıdır.
Ahşap ağır bir malzeme olmadığı için rahatlıkla tercih edilmektedir. Binaya ek bir yük yüklememektedir. Ahşap merdivenler farklı ağaç çeşitlerine göre seçilebildiği için renk ve desen konusunda müşterinin isteğine göre farklılık göstermektedir. Ahşap merdivenler kullanım süresi kişiye ve evdeki konumuna göre değişmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir