Ahşap Merdivende Hangi Ağaçlar Kullanılmalı

0 Comments
Betonüstü Ahşap Kaplama

Kayın ve Çamdan Üretilen Merdivenler

Ahşap merdiven yapımında ilk olarak kayın ağacı ve çam ağacı gibi ağaç türleri karşımıza çıkıyor.   Özellikle ev içi ahşap merdiven seçenekleri için başarılı bir seçim olabilen kayın ve çam ağaçları daha ekonomik olmasıyla da tercih edilirler. Bu ağacın yapısı nemden çabuk etkilenir bu nedenle bakımına, temizliğine özenli ve dikkatli bir şekilde yapıldığında uzun yıllar boyu kullanılabilir.

 

  Meşe Ağacından Yapılan Merdivenlerin Özellikleri

Meşe ağacı, günümüzde merdiven yapımında en sık tercih edilen üründür. Bu ağacın en önemli özelliği hem ev içinde hem dış mekânlarda dayanıklı ve güvenilir bir şekilde sağlamlığı ile kendini korumasıdır. Sert bir yapıya sahip  olan meşeden yapılan merdivenler, ne kadar zorlu koşullara maruz kalırsa kalsın asla dayanıklılığından ödün vermeyecektir. Ayrıca doğanın en zor koşullarına maruz kalan ağaçlar dış mekânlarda da yapısını bozmadan sağlamlılığını sürdürecektir.

diğer ağaç türlerinde büzülme yada farklı sorunlarla karşılaşılsa da, meşe ağacında bu tür durumlarla karşılaşılmaz.

U Dönüşlü Ahşap Merdiven

Sapelli Ağacından Ahşap Merdiven Üretimi

Eviniz için en uygun seçeneklerden biri de sapelli ağacıdır . Bu ağaç kolay esnemeyen bir yapıya sahiptir. Ayrıca sıkı bir ağaç olduğundan işlem görmesi,

Cilalanması oldukça kolaydır. Bu ağacın pek çok doğal rengi mevcuttur. Bu sayede evinizin mobilya ve tasarımı ile ahşap merdiveniniz bir bütün olabilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir