Ahşap Merdivenlerde Dayanıklılık

0 Comments

İnsanların ahşap merdivenler konusunda en çok düştüğü yanılgılar arasında dayanıklı olmadıklarını sanmaları yer almaktadır. Bunun en büyük sebepleri arasında ise piyasaya dayanıksız ağaçlardan yapılmış ahşap merdiven süren şirketler yer almaktadır. Ancak sanılanın aksine ahşap merdivenler, betondan oluşan merdivenlere göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu durumda ise ahşap merdivenin yapısı ön plana çıkmaktadır. Esnek bir yapıya sahip olmasından dolayı çok daha dayanıklıdır ve daha fazla ağırlık taşıyabilmektedir. Beton yapısı gereği sert olmasından dolayı esnek bir yapıya sahip değildir. O yüzden de oluşan basınçların da etkisi ile dayanamayıp kırılma noktasına gelecektir. Fakat ahşap merdivende ise böyle bir durum söz konusu değildir.Ahşap merdiven yaptırmak istiyorsunuz sizde istanbul ahşap merdiven firması ile iletişime geçerek doğru tercihi verebilirsiniz.

Ahşap merdivenler dayanıklıdır fakat bu merdivenlerin dayanıklılığının daha iyi olması ve kullanım süresinin daha uzun ömürlü olması sizlerin elindedir. Bunun için de yapmanız gereken en önemli şey doğru bir ağaç seçimi yapmaktır. Eğer çok fazla dayanıklı olmayan bir ağaç türü seçerseniz doğal olarak da ahşap merdiveniniz uzun ömürlü olmayacaktır. Bu sebepten dolayı yapacağınız seçimler de dayanıklılıkta etkili faktörler arasında yer almaktadır.

Ahşabın ağaç türünü seçerken çok fazla nem çeken bir yapıdan olup olmadığını da kontrol edin. Eğer çok fazla nem çeken bir yapıya sahip ise kullanım yeri ve şeklinize göre de dayanıklılığı etkilenecektir. O yüzden dayanıklı bir ahşap merdivene sahip olmak istiyorsanız tüm bu önerileri göz önünde bulundurmanız sizlerin yararına olacaktır. İstanbulda ve yakında tüm türkiyede istanbul ahşap merdiven, merdivende öncü firma…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir